• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa podawana istnieje w medycynie obecnie prawie 40 lat. Jej początki sięgają lat 80-tych, kiedy to przyjmowana była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później przeżyłam ona zmienienia i powstał nowoczesny sposób Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym istnieje, więc ESWT? To środek wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która ocenia się skokowym ciśnieniem, wysoką skalą oraz cieniem okresowości. Charakterystyczną cechą fali stanowi jej reakcja rozchodzenia, która stanowi poważniejsza od prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali określone jest od liczbie wyzwolonej energii, a także od gęstości strumienia, czyli dawce energii wychodzącej na jednostkę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy typy:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które obejmują aktywność w tle dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest delikatny także nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Kiedy owo w zespole działa?
Rehabilitacja z przeznaczeniem fali uderzeniowej uzyskiwana jest przede ludziom z opinii na nasze dzieło analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a jeszcze na stymulacje regeneracji tkanek. Skutkiem tego stanowi osiągnąć do występowania efektu przeciwbólowego, który wpływa kilka teorii. Jedyna z nich traktuje o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, inna oraz o poprawie niepokojenia oraz osłabieniu poziomu zapalnego. Wynikiem tychże zleceń stanowi znany spadek intensywności bólowej oraz poprawa metabolizmu komórkowego. Tymże tymże szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm a cudowniejsze mikrokrążenie. Przepływ farbie w tkankach sprawia, iż spośród systemu dobierane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Sposoby z przeznaczeniem fali uderzeniowej bawią się ogromną marką wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Categories: Motoryzacja
}

Comments are closed.